Marcin-Lipski

marcin.lipski@btagroup.pl
+48 509 687 274

Marcin Lipski ukończył studia magisterskie i doktoranckie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, na specjalności Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw. Swoją zawodową karierę rozpoczął w 2000 roku, dołączając do działu audytu i doradztwa gospodarczego firmy Arthur Andersen, gdzie pracował do czerwca 2002 roku. Od lipca 2002 roku do listopada 2009 roku pracował w dziale audytu i doradztwa gospodarczego EY, gdzie od roku 2005 zajmował stanowisko Managera, a od roku 2008 stanowisko Senior Managera.

Posiada bogate doświadczenie w badaniach i przeglądach jednostkowych i skonsolidowanych sprawozdań finansowych, sporządzonych zgodnie z polskimi, międzynarodowymi (IFRS), niemieckimi oraz francuskimi zasadami rachunkowości.

Ponadto brał udział w projektach dotyczących wdrażania uregulowań ustawy Sarbanes-Oxley (SOX), projektach due diligence, doradztwie przy fuzjach i przejęciach, a także szeroko rozumianym doradztwie gospodarczym. Pracował dla klientów z branży produkcyjnej, usługowej i handlowej, przede wszystkim z sektorów spożywczego, real-estate (nieruchomości, developerka), komunalnego, produkcji rolnej i zwierzęcej.

Od 2005 roku posiada uprawnienia biegłego rewidenta (numer wpisu 10667). Zarejestrowany w Bazie Kandydatów na członków rad nadzorczych prowadzonej przez Ministerstwo Skarbu Państwa.

Od 2010 roku biegły sądowy przy Sądzie Okręgowym w Poznaniu w dziedzinach: analiza ekonomiczna, ekonomia, księgowość, rachunkowość, finanse oraz podatki.

Od lutego 2011 roku Członek Stowarzyszenia Biegłych ds. Przestępstw i Nadużyć Gospodarczych (ACFE). Od lipca 2013 roku Członek Rady Doradczej ACFE (ACFE Advisory Council).

Certyfikowany Audytor ds. Kontroli Wewnętrznej (CICA), członek The Institute for Internal Controls (TheIIC). Członek Zarządu IIC Poland Chapter.

W latach 2006-2009 Marcin był merytorycznym trenerem z zakresu metodologii badań i przeglądów sprawozdań finansowych stosowanej przez EY dla pracowników firmy w Europie Środkowej i Zachodniej. Prowadził też szkolenia i warsztaty dla klientów z zakresu Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej. Autor licznych publikacji prasowych (Gazeta Prawna, Puls Biznesu).

Secured By miniOrange